Zakres usługi obejmuje: sesja noworodkowa, zdjęcia niemowląt, chrzest, komunia, sesje rodzinne. 


Miejsce

Zapraszam do mojego studia. 
Adres: Polna 44, Konstantynów Łódzki. 
Posiadam również ogród, w którym można przeprowadzić sesję plenerową.
 

Sesja noworodkowa

 

o sesji

Nowonarodzone dziecko to wielkie szczęście w każdej rodzinie. Sesja noworodkowa pozwoli uchwycić pierwsze chwile z życia maleństwa i stanowi piękną pamiątke na całe życie, tym bardziej że czas biegnie nieubłaganie...

Fokładam wszelkich starań i dbam o to, by czas podczas wykonywania zdjęć noworodków wprowadzić dziecko w stan błogiego i głębokiego snu. Mama ma w tych chwilach może nieco odpocząć i mieć chwilę na relaks i odpoczynek. Resztą zajmuję się ja :-)

Mogę przyjechać na podany przez Was adres  z  odpowiednim wyposażeniem (przenośne tła, kocyki, ubranka, dodatki,itp.).
Dojazd na wybrane przez Was miejsce: + 50 zł.

Jestem w pełni przygotowany, aby objąć pełną troską i opieką Wasze maleństwo. Ukończyłem kilka profesjonalnych kursów / warsztatów / szkoleń dotyczących pozycjonowania / układania noworodków.

Sesje noworodkowe najlepiej wykonać pomiędzy 5 - 12 dniem życia dziecka. Wtedy dziecko wiekszość dnia przesypia i jest łatwe do pozycjonowania.

rezerwacje

Rezerwacje dotyczace sesji noworodków należy dokonać stosunkowo wcześniej, aby zagwarantować sobie termin na realizację wykonania zdjęć. Najlepiej jeszcze w trakcie ciąży. Wtedy ustalamy orientacyjny termin na wykonanie zdjęć, a po porodzie umawiamy się na konkretny dzień. 
Telefon: 504 414 888 | adres email: biuro@fotograffo.pl

czas sesji

Sesja noworodkowa trwa około 2 - 4 godzin ale oczywiście mamy na uwadze to, że to dziecko ustala ostateczny czas, jaki poświęce na wykonanie zdjęć :-) Wszystko po to, aby maleństwo czuło sie komfortowo i bezpiecznie. Najlepiej umówić sie na takie godziny, aby wykorzystać światło dzienne (10 - 14). Sesji noworodkowych nie wykonuję w niedzielę. 

przygotowanie do sesji

Prośba do mam, aby przed sesją (około 1,5 - 2 godziny) nie karmić dziecka. Tuż przed wykonaniem zdjęć dziecko zostanie nakarmione i wtedy łatwej przyjdzie sen :-). Na sesję proszę przygotować również: pieluszki, chusteczki, jedzenie dla dziecka oraz smoczek.


 

Chrzest | Komunia | sesje dziecięce | rodzinne

Sesje niemowlęce (3 - 6 miesiecy). Jest to idealny czas na wykonanie sesji dziecięcej. Dzidziuś podnosi wtedy głowę leżąc na brzuszku, co daje bardzo ładne efekty w postaci pięknych ujęć.

Chrzest, zdjęcia dzieci z okazji urodzin, sesje okolicznościowe, rodzinne rezerwujemy telefonicznie lub mailowo. 

Komunia proszę mieć na uwadze to, że w okresie majowym, gdzie w jednym miesiącu bardzo dużo dzieci uczestniczy w ceremonii komunii świętej wcześniejsze rezerwacje sa bardzo wskazane. 
 

czas

Dziecięca sesja fotograficzna może trwać od 30 minut do 4 godzin. Wszystko zależy od cierpliwości i nastroju dziecka. Jeżeli z jakiegoś powodu dziecko danego dnia nie jest w stanie współpracować umawiamy się na inny termin.

Jeśli wykonuję zdjęcia reportażowe z ceremonii Chrztu jestem z Wami od ustalonej godziny (zwykle 15 minut przed rozpoczęciem ceremonii w Kościele)
Na sesję wybieramy te godziny, kiedy dziecko jest wypoczęte i najbardziej aktywne. 

Najbardziej korzystną porą dnia na sesję w plenerze są godziny późno popołudniowe.
 

ubiór

Wszelkie kwestie dotyczące ubioru ustalamy wcześniej, aby klimat i charakter sesji był spójny. Najlepiej sprawdzają się kolory neutralne: szarości, beże, pastele, jeans. Dodatki takie, jak: szale, czapki, kapelusze, kaszkiety są jak najbardziej wskazane.
Staramy sie unikać kolorowych, krzykliwych napisów na koszulkach lub bluzach, ponieważ będą odciagać uwagę od głównych aktorów sesji, czyli Was :-) Przy sesjach rodzinnych Wasz ubiór powinień być spójny. Podczas umawiania przesyłam link do zdjęć, gdzie bedziecie mogli zobaczyć przykładowe kompozycje dotyczace kolorów ubrań.
 

 

 

"Patrz oczyma, fotografuj sercem."

David duChemin

 

Studio Fotograficzne Łódź

© Copyright 2013 fotograf na ślub łódź - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: Urbisoft